Senden Bana Kalan- The Descendants

2012-12-24 18:01:00
Senden Bana Kalan- The Descendants |  görsel 1

    2011 Amerikan yapımı dram-komedi türünde bir film. Bence dram özelliği çok daha baskın. Aile-çocuk ilişkileri üzerine çarpıcı örneklerin olması yanı sıra sıra dışı bir veda hikayesi. Ve bu veda hiç de kolay olmayan türden.

    Hawaii'li zengin toprak sahibi Matt King'in (Clooney) hayatında, eşi Elizabeth ciddi bir tekne kazası geçirip, yaşam ünitesine girdikten sonra gelişen olaylar ve beraberinde geçmişin sorgulanmaya başlanması ile şekilleniyor hikaye. King bu dönemde kızlarıyla,eşiyle  olan ilişkisinin hiç de  düşündüğü gibi olmadığını farketmeye başlıyor.   Filmde bu sene Hollywood Film Festival'inde yılın aktörü ödülünü kazandırdığı George Clooney'in yanı sıra oldukça başarılı performans gösteren genç oyuncularda bulunmakta. ( Shailene Woodley, Amara Miller, Nick Krause )NickCAmara a Woodley,Shailene 

    Filmin Hawai'de geçmesi nedeniyle hoş manzaraların bol olduğu bir film. Gerçi havanın sıcak mı soğuk mu olduğunu anlamakta güçlük çektiğimi söyleyebilirim:) Bunu yanı sıra olayların içine kendinizi koyduğunuzda karakterlerin giyim kuşam, hal ve tavırları her ne kadar garip gelse de verilmek istenen duygu tamamen geçtiği için filmi izledikçe alışıyorsunuz.

0
0
0
Yorum Yaz